GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ

Viessmann kapalı devre güneş enerji sistemleri ile kullanım suyu ısıtılması, mahal ısıtma desteği (radyatör, yerden ısıtma, hamam, kış bahçesi) taleplerinize cevap verebilmekteyiz. Gün ışığı teknolojisi ile sistemdeki güneş panelleri yağmurlu havalarda dahi ısıtma sistemine destek olabilmektedir. Bu sistemlerde pompa kullanılmaktadır. Kolektör ünitesindeki akışkanın hareketi için pompa kullanımı zorunludur. Güneş kolektörleri sayesinde toplanan enerji, kullanılan pompa yardımı ile akümülasyon tankına ya da boylere aktarılır ve tank içindeki su bu sayede ısıtılır.

Kapalı devre güneş enerji sistemleri ihtiyaca göre iki güneş paneli ya da yüzlerce panelden de oluşabilir. Bu sistemlerin en önemli avantajı ihtiyaç duyulan suyu, güneşsiz havalarda bile en ekonomik şartlarla sunmasıdır.
a)GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETİMİ:

Bildiğimiz gibi günümüzde dünyada ciddi anlamda enerji sıkıntısı yaşanmaktadır. Mevcut enerjilerin çok pahalı olması ve doğayı kirletip ekolojik dengeyi bozması ise bizim ve gelecek nesillerimiz için başka bir tehdit unsurudur. Bu yüzden bilinçli tüm dünya ülkelerinde alternatif enerji üretimlerine çoktan başlanmıştır. Ülke olarak çok şanslı sayıldığımız güneşten biz neden yararlanmayalım?

İsterseniz ülkenin bir ucunda, elektrik şebekesinden yoksun ya da alt yapısı devlet tarafından henüz sağlanmamış bir yerde, herkesten bağımsız kendi elektriğinize sahip olup tüm elektrikli aletlerde ihtiyacınız olan gerekli elektriği güneşten sağlayabilirisiniz. Bu şebekesiz sistem sayesinde sizin elektriğiniz hiç kesilmeyecek.


Çatılarınıza yerleştirilen fotovoltaik paneller sayesinde, güneş ışınlarını depolayıp elektrik enerjisine çeviren bu sistem güneşin battığı akşam saatlerinde ve eğik geldiği kış aylarında bile gündüz aldığı enerjiyi akülerle depolayıp, akşam elektrik ihtiyacınızı karşılamaktadır.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ


Verdiğimiz hizmetlerle ilgili her türlü konuda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Telefon:0 (212) 590 97 90

Fax: 0 (212) 590 90 88

Adres: Üniversite Mahallesi Komiser Sk. No:22 Avcılar İSTANBUL